Ćwiczenia na plecy z hantlami. Znasz je wszystkie?

Wiosłowanie z hantlami

Jeśli szukasz, pomysłu na ćwiczenia na plecy z hantlami, to na tej stronie znajdziesz kilka ciekawych pomysłów treningowych. W treningu siłowym hantle są kapitalną opcją. Nie tylko są one wszechstronne i łatwe w użyciu, ale także pozwalają na szeroki wybór ćwiczeń, które mogą celować we wszystkie aspekty mięśni pleców.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym trenującym, posiadanie arsenału ćwiczeń na plecy z hantlami jest niezbędne do osiągnięcia celów sportowyc. Oto niektóre z najlepszych ćwiczeń na plecy, które możesz wykonywać z hantlami.

Wiosłowanie w opadzie

Wiosłowanie w opadzie tułowia świetne ćwiczenie na mięśnie pleców. Stań w rozkroku na szerokość ramion i trzymaj hantle w każdej ręce. Zegnij się w pasie i opuść tułów, aż będzie prawie równoległy do podłogi. Trzymaj plecy proste i podciągnij hantle w kierunku klatki piersiowej, ściskając mięśnie pleców w górnej części ruchu. Powoli opuść hantle z powrotem do pozycji wyjściowej, utrzymując stałe napięcie mięsni brzucha

Reverse Flys

Reverse Flys to ćwiczenie, które koncentruje się na tylnej części mięśni naramiennych. Aby wykonać to ćwiczenie, stań w rozkroku na szerokość ramion i trzymaj hantle w każdej ręce. Zegnij lekko łokcie i unieś ręce na bok, trzymając dłonie skierowane w dół. Ściśnij łopatki razem na szczycie ruchu, a następnie powoli opuść hantle z powrotem do pozycji wyjściowej.

Pullover

Podciąganie jest świetnym ćwiczeniem na mięśnie pleców, jak również na rdzeń i klatkę piersiową. Aby wykonać to ćwiczenie, połóż się na plecach na ławce do ćwiczeń lub na podłodze. Trzymaj hantle w obu rękach i wyciągnij ramiona w górę nad klatką piersiową. Powoli opuść hantle z powrotem za głowę, trzymając ramiona prosto. Ściśnij łopatki razem w górnej części ruchu, a następnie powoli wróć hantle do pozycji wyjściowej.

Wiosłowanie w opadzie tułowia na siedząco

Wiosło na siedząco to świetne ćwiczenie na pracę całych pleców. Aby wykonać to ćwiczenie, usiądź na krawędzi ławki z hantlem w każdej ręce. Pochyl się do przodu, utrzymując plecy proste i przyciągnij hantle do klatki piersiowej, ściskając łopatki w górnej części ruchu. Powoli opuść hantle z powrotem do pozycji wyjściowej, utrzymując stałe napięcie mięśni brzucha

Unoszenie hantli

Unoszenie hantli jest doskonałym ćwiczeniem na górne partie pleców i pułapkę. Aby wykonać to ćwiczenie, stań w rozkroku na szerokość ramion i trzymaj hantle w każdej ręce. Trzymaj ręce prosto i wzruszaj ramionami w kierunku uszu. Ściśnij łopatki razem na szczycie ruchu, a następnie powoli opuść hantle z powrotem do pozycji wyjściowej.

To tylko kilka z najlepszych ćwiczeń na plecy, które możesz wykonać z hantlami. Przy odrobinie wyobraźni możesz stworzyć szeroką gamę ćwiczeń, które pomogą Ci pracować nad mięśniami pleców i osiągnąć swoje cele fitness.

Leave a Reply

Your email address will not be published.